Anunţ public privind decizia etapei de încadrare

Titularul COMUNA EZERIȘ, COMUNA FÂRLIUG, COMUNA ZORLENȚU MAREtitular al proiectului „ÎNFIINŢARE SISTEM INTELIGENT DE DISTRIBUŢIE GAZE NATURALE ÎN COMUNELE EZERIŞ (EZERIŞ ŞI SOCENI), FÂRLIUG (FÂRLIUG, SCĂIUŞ, REMETEA POGĂNICI ŞI DEZEŞTI), ZORLENŢU MARE (ZORLENŢU MARE ŞI ZORLENCIOR)”, anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenţia pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului: fără evaluarea impactului asupra mediului, pentru proiectul „ÎNFIINŢARE SISTEM INTELIGENT DE DISTRIBUŢIE GAZE NATURALE ÎN COMUNELE EZERIŞ (EZERIŞ ŞI SOCENI), FÂRLIUG (FÂRLIUG, SCĂIUŞ, REMETEA POGĂNICI ŞI DEZEŞTI), ZORLENŢU MARE (ZORLENŢU MARE ŞI ZORLENCIOR)”propus a fi amplasat în intravilanul și extravilanul comunelor Ezeriș, Fârliug, Zorlențu Mare, judeţul Caraş-Severin .

Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin din Reşiţa, str. Petru Maior, nr.73, în zilele de luni - joi, între orele 9.00 - 15.00 şi vineri, între orele 9.00 - 13.00, precum şi la următoarea adresă de internet apmcs.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunţului pe pagina de internet a Agenţiei pentru Protecţia Mediului Caraş-Severin.

Primar,

SĂRĂOR Elena-Adriana