PROIECT DE HOTĂRÂRE privind asigurarea continuităţii Serviciului public de salubrizare al Comunei Fârliug pentru activităţile privind colectarea şi transportul deşeurilor municipale,

23 June 2020

NR.1576 din 15.05.2020

PROIECT DE HOTĂRÂRE

privind asigurarea continuităţii Serviciului public de salubrizare al Comunei Fârliug pentru activităţile privind colectarea şi transportul deşeurilor municipale, a deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, fără a aduce atingere fluxului de deşeuri de echipamente electrice şi electronice, baterii şi acumulatori şi deşeurilor provenite  din locuinţe, generate de activităţi de reamenajare şi reabilitare interioară şi/sau exterioară a acestora"

Primarul comunei Fârliug, Jr. Borduz Ioan, propune Consiliului Local Fârliug, județul Caraș Severin, spre dezbatere în ședința ordinară din data de 30.06. 2020;